WWW.YUZBİRDUNYASİ.COM UN SÖZLEŞMESİDİR
 
Tüm üye ve ziyaretçilerimiz üyelik sözleşmemizdeki şartları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Kabul etmiyorsanız kullanmayınız Bu sayfada yazılı koşullar, http://www.yuzbirdunyasi.com  ile sizin aranızda yapılan sözleşmeyi oluşturur.
Madde 1- Sistemde http://www.yuzbirdunyasi.com Yazılımı kullanırken küfür, hakaret, küçük düşürücü ifade, karalama, alaya alma, siyasi veya etnik propaganda, yasadışı ve ahlak dışı hiç bir eylemde bulunamazsınız. Bu tür eylemlerde bulunmanız durumunda sisteme girişiniz belirli bir süre veya süresiz olarak yasaklanabilir. Sistemdeki tüm bilgileriniz askıya alınabilir. Sisteme giriş tarihiniz ve IP adresiniz veri tabanlarımızda kayıtlı tutulmakta ve her gün yedeklenmektedir. Herhangi bir yasal işlemde sistemde kayıtlı bu bilgiler yasal mercilere iletilebilir.
Madde 2- Sitemde karşılaştığınız hiç kimseye kullanıcı adı, şifre, e posta adresi, kredi kartı numarası gibi kişisel hiç bir bilginizi vermeyiniz. Bu bilgileri vermeniz durumunda meydana gelebilecek zarar tümüyle kendi sorumluluğunuzdadır. Sistemde herhangi bir üye ile yönetici ile admin ile denetleyici ile veya yetkili ile Internet üzerinde yaptığınız görüşmeler site adına bağlayıcı değildir. Internet üzerinden yapacağınız tüm görüşmeler o kişilerin kendi kişisel görüşleridir ve doğabilecek sorunlarda http://www.yuzbirdunyasi.com sorumlu değildir.
Madde 3- Alınan üyelikler sadece kişinin kendisine ait olup, rumuz ve şifre bilgileri üçüncü kişilere verilmemelidir. Üyeliğin başka kişilere kullandırılması yasaktır. Aksini ispatlayıcı kesin belge ve delil sunulmadıkça, üyenin rumuz ve şifresi ile yapılan tüm işlemler üyeliğin asıl sahibi tarafından yapılmış sayılır.
Madde 4- http://www.yuzbirdunyasi.com adresinde yazılı alanlar dışında hiç bir alanda reklam yapamazsınız. Bu tür bir durumda sizin sisteme girişiniz ve/veya reklamınızı yaptığınız sisteme giriş engellenebilir. Siteye yüklenen resimlerden, yükleyen üyenin kendisi sorumludur. Resmin başkasına ait olması, sahibinin izni olmadan kullanılması gibi durumlarda http://www.yuzbirdunyasi.com sorumlu olarak tutulamaz. http://www.yuzbirdunyasi.com yüklenen resimlerden tercih ettiklerini ana sayfada, üye sayfalarında, oyunlarda yayınlayabilir, reklam içeriğinde, broşürlerde ya da diğer reklam/tanıtım amaçlı mecralarda kullanabilir. Kendi resimleri dışında resim koyan, manzara, sanatçı, futbolcu gibi resimler koymakta ısrar eden, porno içerikli resim koyan üyeler geçici süre yasaklanır.
Madde 5- http://www.yuzbirdunyasi.com veritabanında toplanan üyelik bilgileri, resimler, blog ya da diğer bilgileri, http://www.yuzbirdunyasi.com dilediği gibi kullanabilir ya da iş ortaklarına kullandırabilir.
Sisteme izinsiz giriş ya da diğer yollarla bu verilerin çalınması durumunda http://www.yuzbirdunyasi.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
Madde 6- Sitemiz http://www.yuzbirdunyasi.com içerisindeki, salon, oyun ya da özel mesajlarda, offline mesajlarda  ya da blog, blog yorumu, resim yorumlarında küfür, hakaret, tehdit ya da herhangi bir üye, kişi, kurum ya da kuruluşu rencide edici mesaj, içerik kullanılamaz. Buna uymayan üyelerin siteye girişleri geçici veya sürekli olarak engellenebilir.
Madde 7- Özel mesajlar dışında, diğer üyelere açık salon, oyun mesajları ya da blog gibi yerlerde, dini ya da siyasi tartışma ahlak dışı sohbet yapılması yasaktır.
Madde 8- http://www.yuzbirdunyasi.com hizmetlerini kullanmak için seçilecek olan rumuzlar siyasi fikirler konusunda olumlu veya olumsuz fikirler belirtemez. Bu gibi rumuzlar operatörler tarafından uyarıldığında değiştirilmek durumundadır. Aksi takdirde üyelik geçici veya kalıcı olarak durdurulabilir.
Madde 9- Blog, blog yorumu ya da resim yorumlarının içeriğinden; alıntı yazı, kullanılan resim vb...'leri telif hakkından, içeriği yazan üye sorumludur. http://www.yuzbirdunyasi.com kurallarına aykırı yazılar site yönetimi tarafından yayından kaldırılabilir ya da silinebilir. Yazan üyenin siteye girişi, gerek görülmesi durumunda geçici süre engellenebilir.
Madde 10- Çeşitli hile, anlaşmalı oyun ya da usulsüz yollarla haksız şekilde puan toplayan üyelerin puanları, herhangi bir uyarıya gerek kalmaksızın silinebilir.
Madde 11- http://www.yuzbirdunyasi.com yönetimi tarafından atanan yöneticiler, site kurallarına aykırı davranış sergileyen üyeleri salondan atma, yasaklama, site hizmetlerinden geçici ya da kalıcı şekilde yararlanmasını engelleme hakkına sahiptirler.
Madde 12- Oyun masalarında, masa yöneticisi, oyun ayarlarında değişiklik yapma, oyunu yenilemek için ya da oyuncu atmak için oylama başlatma yetkisine sahiptir. Yine masada sorun çıkaran seyircilerin masadan atılması, masa sohbetlerinin kapatılması ya da açılması masa yöneticisinin yetkisi dahilindedir. Sahip olduğu bu hakları masa yöneticisi kötüye kullanamaz.
Madde 13- Oyuncular, oynadıkları oyunları yarım bırakma hakkına sahiptirler. Yarım bırakmayı alışkanlık haline getiren oyuncular, sistem tarafından geçici süre yasaklanırlar.
Madde 14- Oyun yenileme ve oyundan oyuncu atma oylanarak yapılır. Oyuncu atılması için salt çoğunluk, yenilenmesi için ise oy birliği gerekir. Oyunun herhangi bir nedenle durması durumunda, oyuncuların masadan atılması ya da oyunun yenilenmesi yasaktır ve kayıt altına alınmaktadır. Diğer oyuncuların izni alınmadan yapılması durumunda, masa yöneticisi geçici süre yasaklanacaktır.
Madde 15- Oyunlardaki süre, oyuncuların oyunu bloke etmesini engellemek için tasarlanmış bir özelliktir. Bu nedenle, üyeler kendilerine verilen süreyi oyunu yavaşlatmak için, sürekli sonuna kadar kullanamazlar. Bu şekilde oyun oynayan üyeler geçici süre yasaklanırlar.
Madde 16- Site kurallarını ihlal ettiği düşünülen üyeler, site ya da salon yöneticilerine şikayet edilmek zorundadır. Hiçbir üye, kural ihlali yapan başka bir üyeyi kendi imkanları ile cezalandırma yoluna gidemez.
Madde 17- Teknik ya da diğer problemler nedeni ile üyenin oynadığı oyunların yarım kalmasından, cepten bağlanan üyelerin kapsama alanı dışına çıkması, şarj bitmesi gibi nedenlerle oyundan düşmesinden ve bu nedenlerle kazanılan/kaybedilen puanların kayıtlara eksik geçmesinden http://www.yuzbirdunyasi.com sorumlu tutulamaz. Üye, kayıtların düzeltilmesi ile ilgili herhangi bir hak talep edemez.
Madde 18- Paralı ya da cep üyelerin site kurallarına uymaması durumunda, sahip oldukları ek özellikler geçici ya da kalıcı olarak iptal edilebilir, siteye girişleri yasaklanabilir. Bu durumda, üyeye herhangi bir para iadesi yapılmayacağı gibi üye http://www.yuzbirdunyasi.com dan herhangi bir hak talep edemez.
Madde 19- Paralı ve cep üyelikler de dahil olmak üzere, üye ile http://www.yuzbirdunyasi.com arasında herhangi bir konuda ihtilaf oluşması durumunda, üyenin ihtilafın çözümü için kesin bir kanıt sunamaması durumunda http://www.yuzbirdunyasi.com kayıtları esas alınır.
Madde 20- http://www.yuzbirdunyasi.com yönetimi, email yolu ile gelen mesajlardan, site kurallarına uygun görmediği, özensiz, hatalı, diğer üyeleri rahatsız edebilecek ya da tekrar eden mesajların yayınını herhangi bir uyarıya gerek duymaksızın durdurabilir, durdurulan mesajlar için üyeye herhangi bir para iadesi yapılmaz. Bu şekilde mesaj atan üyeler kara listeye alınabilir ve bu üyelerden gelen tüm mesajlar göz ardı edilebilir.
Madde 21- Site kurallarına aykırı davranmayı alışkanlık haline getiren üyelerin siteye girişleri herhangi bir uyarıya gerek kalmaksızın uzun süreli yasaklanabilir, üyelikleri iptal edilebilir, hatta gerek görülmesi durumunda giriş yaptıkları bilgisayarların http://www.yuzbirdunyasi.com servislerine girişleri geçici ya da kalıcı olarak durdurulabilir.
Madde 22- http://www.yuzbirdunyasi.com üzerinde, salonlarda, masalarda ve özel konuşmalarda ShortKeys benzeri programlar kullanılarak flood (aynı yazının tekrar tekrar yazılması) yapılması yasaktır. Bu işlemi yapan üyelerin üyelikleri geçici ya da kalıcı olarak durdurulabilir.
Madde 23- Çeşitli yöntemlerle, diğer üyelerin rumuz ve şifre bilgilerini çalmaya çalışmak ya da çalmak yasaktır. Çalmaya çalışan üyelerin kullandıkları tüm bilgisayarların, http://www.yuzbirdunyasi.com a girişleri süresiz olarak kapatılacaktır.
Madde 24- Sunuculara DoS attack yapmak, sunuculara izinsiz erişim yapmaya çalışmak ya da diğer yöntemlerle saldırmak yasaktır. Yapılan tüm girişimler ve IP adresleri http://www.yuzbirdunyasi.com tarafından kayıt altına alınmaktadır. Bu kişiler hakkında, oluşturdukları maddi zararın tazmini ve işledikleri suçtan dolayı cezalandırılmaları için yasal yollara başvurulacaktır.
Madde 25- http://www.yuzbirdunyasi.com dilediği zaman, oyun oynama kurallarında, puan sisteminde, ceza sisteminde, abonelik sisteminde, cep abonelik ve paralı (elit gibi) üyelik ücretlerinde değişiklik yapabilir. Tüm üyelerin puanlarını silerek, mevcut puan dönemini bitirip, yeni bir puan dönemi başlatabilir. http://www.yuzbirdunyasi.com, üyelik şartlarında önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
 
Madde 26- Her bir salona sunucuda bulunan ayrı bir yazılım hizmet vermektedir. Sunucuda bulunan bir yazılımın kiralanmasıyla elde edilecek haklar http://www.yuzbirdunyasi.com adresinde yazılı haklarla sınırlıdır. Kiralanan salonlar hiç bir şekilde bir başkasına devredilemez, satılamaz, kiralanamaz, belirli bir ücret karşılığı özelliklerinden faydalandırılamaz. Kiralanan salonda meydana gelebilecek yasal sorunlardan salonu kiralayanlar sorumludur.
Madde 27- Salon kiralayanlar kişi veya kişiler iletisim@yuzbirdunyasi.com adresinden başka hiç bir adresle veya site yöneticisi, admın, salon yöneticisiyle antlaşma yapamaz yapılan antlaşmada kişi veya kişiler sorumludur olacak veya doğacak bütün sorunlardan sitemiz http://www.yuzbirdunyasi.com sorumlu degildir.
Madde 28- Bu yazılım için hiçbir destek garantisi vermiyoruz. Yazılımı kullanırken karşılaştığınız durumları http://www.yuzbirdunyasi.com adresine maille bildirmeniz durumunda sınırlı oranda destek alabilirsiniz.
Madde 29- Aylık belirli bir ücret ödemek şartıyla yazılımda normalde kullanılmayan bazı özellikleri bir ağda bulunan tüm bilgisayarlarda kullanma hakkı elde edersiniz. Bu haklar http://www.yuzbirdunyasi.com adresinde yazılı olanlarla sınırlıdır. Cafe Gold üye olmak bu adreste yazılı haklar dışında hiçbir ayrıcalık sağlamaz.
Madde 30- Sistemde,  http://www.yuzbirdunyasi.com adresinde yazılı banka adresleri ve posta çeki numaraları dışında hiç bir adrese ödeme yapmayınız. Bu adres dışında bir adrese yapılmış ödemelerden bizden hiç bir şekilde hak talebinde bulunamazsınız.
Bu sözleşmenin (http://www.yuzbirdunyasi.com) bütün maddelerini okudum anladım ve kabul ediyorum.